Wełna mineralna stosowana w celu uniknięcia utraty ciepła

Wełna mineralna wykazuje dobre właściwości termiczne, z tego powodu spisuje się ona niezawodnie w kontekście docieplania domu. Dobrze docieplony dom wpływa pozytywnie na rachunki w budżecie domowym, ciepło ,,nie ucieka”, lecz zostaje skumulowane wewnątrz pomieszczeń. Warto również zauważyć, że wełna ma świetne właściwości akustyczne, bardzo dobrze niweluje ona wszelkiego rodzaju dźwięki. Tłumi ona również drgania.

Wełna mineralna i jej unikalne cechy hydrofobowe

Kolejnym istotnym czynnikiem jest fakt, iż wełna jest produktem, który nie pali się zbyt łatwo. Jest ona ognioodporna, dlatego jest niezastąpiona w domu, w którym bezpieczeństwo stoi na pierwszym miejscu. Istotny jest fakt, że wełna mineralna wykazuje się właściwości hydrofobowymi. Doskonale powierzchnia włókien odpycha cząsteczki wody, które nie ulegają zawilgoceniu ani zmoczeniu. Woda na takim materiale utrzymuje się, lecz w niego nie wsiąka.

Wełna mineralna do budynków w szkielecie drewnianym

Wspomniany kompozyt jest bardzo trwały i odporny na wiele czynników, na wgniecenia czy uszkodzenia mechaniczne również. Z łatwością wełnę można nałożyć na poddaszu, przy schodach i stropie. Wełna mineralna sprawdza się w zakresie ocieplania budynków w szkielecie drewnianym. Materiał ten stanowi kompleksowy system rozwiązań. Jest on ekologiczny oraz co ważne, ekonomiczny w eksploatacji.

Ekologiczny i ekonomiczny materiał do ocieplania domów

Kompozyt ten wykazuje się dobrymi właściwościami w zakresie akustyki, termiczności oraz łatwopalności. Z wełny mineralnej zarówno skalnej i szklanej można zaprojektować różnorodne wyroby, charakteryzujące się użytkowymi parametrami. W ten sposób powstają wyroby na przykład do izolowania rur. Są to między innymi trwałe płyty pod tynki. Wełna mineralna sprawdza się w pracach remontowych i budowlanych. Reasumując, kompozyt ten jest miły w dotyku i łatwy w montażu. Naturalna wełna nie wydziela żadnych zapachów ani substancji, również nie pyli się, łatwo można ją poddawać odpowiedniej obróbce

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *